

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 100 |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Weight | 685.207974 mg |
| Frequency | 100 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM |
| Interface | CAN, EBI/EMI, I²C, I²S, IrDA, SD, SPI, UART, USART, USB |
| Memory Size | 256 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 66 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | DMA, I²C, LVD, POR, PWM, WDT |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 1.71 V |
| Max Frequency | 100 MHz |
| RAM Size | 128 kB |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Number of Programmable I/O | 66 |
| Number of Timers/Counters | 22 |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Packaging | Tray |
| Max Clock Frequency | 100 MHz |
Stock: 278
Distributors
pcbx
Unit Price$8.26717
Ext.Price$8.26717
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $8.26717 | $8.26717 |
| 10 | $6.54620 | $65.46200 |
| 25 | $6.04520 | $151.13000 |
| 50 | $5.86116 | $293.05800 |
| 100 | $5.68272 | $568.27200 |
| 300 | $5.65321 | $1695.96300 |
| 500 | $5.62385 | $2811.92500 |
| 1000 | $5.59466 | $5594.66000 |
